Otoparka Teknolojik Çözüm

Trafiği rahatlatmak amacıyla Bağcılar 8D Sinema Balonu ile Planetaryum’un bulunduğu alana kurulan akıllı otopark sistemiyle 7 araçlık alana 48 araç park edilebilecek.

BASIN BÜLTENİDİR

Metropollerde otopark sıkıntısı yaşayan tüm yerlerde, trafiği rahatlatan, otopark problemine ekonomik ve güvenilir çözüm sağlayan Poli Park (Elektronikmekanik Döner Katlı Otopark Sistemi) Bağcılarlıların hizmetine sunulacak. Toplam 48 aracın park edilebileceği akıllı otoparkta araçların dış cephesi de soğuk karlı havalarda da korunabilecek.
Mimari alanda yeşil ve otoparklı binaların inşa edildiği, sosyal ve kültürel projelerin hayata geçirildiği Bağcılar ilçesi akıllı otoparka kavuşuyor. Bağcılar Meydanı’nın yakınında inşa edilen akıllı otoparkta 48 araç park edilebilecek.
İKLİM ŞARTLARINA UYGUN
Yoğun araç trafiğinin yaşandığı ve karayollarının kavşağında bulunan Bağcılar’da otoparklı ve bahçeli konutlar inşa ediliyor. Bununla birlikte otopark sorununa çözüm bulmak amacıyla önemli projeler de hayata geçiriliyor. İnşa edildiği alanın küçük olmasına rağmen elektromekanik sistemin uygulandığı akıllı otoparklar geniş kapasiteli kullanılabiliyor. Arsa maliyetinin de azalmasında önemli rol oynayan otoparkta araçların dış cephesi tüm iklim şartlarında çevresel etkenlerinden korunabilecek. Akıllı otoparkta işlemler otomatik olarak yapılabilecek. Araç sahibi bıraktığı aracını yeniden zemin katta sorumlu personelden alacak.
OTOPARKA TEKNOLOJİK ÇÖZÜM
Şehirleşme adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ortaya çıkan sorunlara çözüm bulmak için teknolojiden faydalandıklarını ifade etti. Atatürk Havalimanı ve sanayi bölgelerine yakın konumda bulunan ana ulaşım güzergahlarının kavşağındaki Bağcılar’da da park sorunu yaşandığına dikkat çeken Çağırıcı, Göztepe ve Demirkapı mahallelerine de katlı otopark inşa edecekleri müjdesini verdi.

22.12.2013 12:12

Arkadaşına gönder:

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.