DİYARBAKIR’DA YENİ OTOPARK AÇILDI

Büyükşehir Belediyemiz, ilk çok katlı otoparkını hizmete açtı. 1 milyon 800 bin liraya mal olan iki katlı otoparkın açılışında konuşan Eş Başkan Gültan Kışanak, cadde ve kaldırım işgalinden vazgeçilmesini isteyerek, “İlk çok katlı otoparkı açtık, ikincisini de yakında hizmete açacağız. Biz otoparkları hizmetinize sunacağız, sizde aracınızı otoparka getirme zahmetine lütfen katlanın.” dedi.

p21Büyükşehir Belediyemiz, 2013 yılında inşaatına başlanan, 2014 yılı sonunda tamamlanan ilk çok katlı otoparkın açılışını bugün gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi yanında yapılan çok katlı otoparkın açılışına Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, HDP ve DBP parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, otoparkla ilgili teknik bilgileri katılımcılarla paylaştı. 1 milyon 800 bin liraya mal olan otoparkın eksi 1 ve eksi 2 olmak üzere iki kattan oluştuğunu, her katın 2624 metrekare olmak üzere toplam 5248 metrekare alanı kapsadığını söyleyen Sevinç, “Toplam 155 araç kapasiteli otoparkta bir adet yıkama servisimiz mevcuttur. Otoparkımız hem belediyemizin ihtiyaçlarını hem de çevre deki kamu kurum ve kuruluşların ile işyerlerinin ihtiyaçlarını karşılayacaktır.” dedi. yazının devamı…

Arkadaşına gönder:

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.